вівторок, 12 травня 2015 р.

Металургія. Процес коксування вугілля











Виробництво енергії. Ядерна енергія


























Виробництво прального порошка

   ПРАЛЬНИЙ ПОРОШОК ARIEL AUTOMAT ПОВІТРЯНА СВІЖІСТЬ LENOR EFFECT
                                                    
Склад:
5% або більш, але менше 15%: аніонні ПАР, кисневмісний вибілювач; менше 5%: катіонні ПАР, ЕДТА і її солі, неіоногенні ПАР, фосфати, фосфонати, полікарбоксилати, мило, цеоліти; оптичні вибілювачі, ензими, що ароматизують добавки.
Опис:
Засіб миючий синтетичний порошкоподібний 100% еталон первозданної чистоти. Для використання у пральних машинах будь-якого типу. Допомагає запобігти утворенню накипу і вапняного нальоту

Поверхне́во-акти́вні речови́ни (ПАР, сурфактанти, детергенти) — хімічні речовини, які знижують поверхневий натяг рідини, полегшуючи розтікання, у тому числі знижуючи поверхневий натяг на межі двох рідин.
Аніонні ПАР - це найбільш агресивні з поверхнево-активних речовин. Вони викликають порушення імунітету, алергію, можуть уражати мозок, печінку, легені.
Катіонні ПАР є високотоксичними і при наявності навіть у незначній кількості (більше 5%) можуть спричиняти алергічні реакції.
Неіоногенні ПАР мають незначний вплив на людський організм та добре вимиваються з тканини при полосканні. Основною перевагою є сприятлива дія на тканину і головне – 100% біорозкладаність.
Фосфати пом’якшують воду. Крім цього фосфати сприяють накопиченню ПАР у тканині та посилюють їх проникнення через шкіру в організм людини. Фосфати небезпечні для шкіри і сприяють розвитку алергій і небезпечних інфекцій. Ці речовини ушкоджують верхній шар епідермісу, роблячи шкіру вразливою для різноманітних алергенів і мікробів, які у свою чергу викликають шкірні захворювання. Крім того, фосфати мають властивість всмоктуватися через шкіру в кров'яне русло і отруювати весь організм. Попадаючи у водойми, фосфати спричиняють швидке розмноження водоростей і планктону. У Європі кількість фосфатів у порошках не повинна перевищувати 5%, тоді як у деяких вітчизняних порошках їх вміст перевищує 30%!
Фосфонати -  це ефіри і солі фосфонових кислот. Вони відрізняються від фосфатів тим, що в фосфонатах є один Р-С зв’язок, а в фосфатах таких зв’язків немає. Проте, це ті самі сполуки фосфору, які стимулюють ріст водоростей у водоймах.
Кисневі відбілювачі – розщеплюють бруд та забезпечують білизну речей. Максимальну ефективність проявляють під час прання за температури від 80оС.
Оптичні відбілювачі – це люмінесцентні барвники, які залишаються на тканині після прання, виділяють зі спектру сонячного світла ультрафіолетові промені і перетворюють їх на синій колір, що створює оптичний ефект білизни.

EDTA - (Ethylene-Diamio-Tetra-Acetate) - ЕДТА (етилендиамінтетраоцтова кислота) - синтетичний компонент, речовина, що пов'язує в водних розчинах іони двовалентних металів, утворюючи з ними комплекси. Водні розчини при додаванні ЕДТА стають м'якими. Шкідливий, якщо цю речовину проковтнути, вдихнути або, якщо вона вбереться в шкіру. Подразнює дихальний тракт і шкіру. Може сприяти проникненню всередину шкіри і організму в цілому токсичних речовин. Дратує шкіру і часто є причиною непереносних і алергічних реакцій (діє суворе обмеження процентного складу в косметичних засобах).
Полікарбоксилати – підсилюють дію ПАР, пом’якшують воду та переносять часточки бруду, зменшуючи відкладення і пов’язане з ними потемніння фарби.
Мило – забезпечує високоякісне прання. Входить до складу порошків середнього та преміум сегменту.
Цеоліти – природні елементи вулканічного походження, які підсилюють миючу дію порошку. Цеоліти «зчищають» з поверхні тканини ворсинки, що містять забруднення, і одяг набуває гладкості.

Ензими – відповідають за виведення плям органічного походження (кров, кава, сік, трава, жир тощо). Кожен вид ензимів діє на певний вид забруднень.

Виробництво сухариків

Сухарики «ФЛІНТ»  зі смаком сьомги з сиром
Харчові добавки «E»:
E621, E551, E459.

Харчова та енергетична цінність

Вага продукту
100 г
100 г*
Білки
7.1 г
7.1 г
Жири
9.6 г
9.6 г
Вуглеводи
48.7 г
48.7 г
Калорійність
306 ккал
306 ккал
* - Вага 1 одиниці (упаковки) продукту

Склад:

хліб житній (борошно житнє, вода питна, дріжджі пресовані, сіль), олія рослинна соняшникова, смакоароматична добавка «сьомга з сиром» (ароматичні компоненти натурально-ідентичні, порошок сьомги 0,5%, сирний порошок 0,5%, порошок вершків 0,2%,мальтодекстрин, підсилювачі смаку (глютамат натрію), сіль, цукор, домішка, що перешкоджаюча злежуванню та грудкуванню (діоксид кремнію).

Строк та умови зберігання:

Зберігати в добре вентильованих приміщеннях при температурі не вище +30 °С і відносній вологості не більше 70%. Продукція не повинна піддаватися впливу прямих сонячних променів.

Штрих-код: 4820047461154

Опис : 4820047461154

Виробники, ТМ:

Країна виробництва:

Україна.
E621 або Глутамат натрію (мононатрієва сіль глутамінової кислоти) — харчова добавка, призначена для посиленнясмакових відчуттів за рахунок збільшення чутливості рецепторів язика.
Синтетична харчова добавка Е621 володіє токсичними властивостями. Вона надає зайве збудливу дію на мозкові клітини. Вкрай небезпечний глутамат для вагітних жінок. При споживанні майбутньою мамою продуктів з Е621, що містяться в їжі шкідливі речовини можуть прокрадатися в мозок і нервову систему плода (за допомогою плаценти) і вражати їх. Глутамат натрію здатний викликати у людини якусь харчову залежність. Багато людей, безперервно споживають глутамат натрію і втрачають смакові відчуття. У них перестають функціонувати смакові рецептори. Також людей мучать такі хвороби, як ниркова недостатність, астма, алергічні реакції та інші страшні захворювання. У людей, що регулярно споживають глутамат натрію, порушується структура очної сітківки, виникають проблеми з травленням, гормональний дисбаланс. Зростає ймовірність розвитку виразкової хвороби шлунка і гастриту.

Е551 або Діокси́д кре́мнію, силі́цій(II) окси́д (кремнезем, SiO2)  (рос. диоксид кремния, кремнезем, англ. silica, нім. Siliziumdioxid n) — сполука ковалентної природи.
Однозначної думки про вплив діоксиду кремнію на людину немає. З одного боку, попадання частинок харчової добавки Е551 в тканини обумовлюють розвиток гранульом. Вдихання кремнеземної пилу провокує сильне подразнення бронхів і верхніх дихальних шляхів, тривале вдихання обертається силікоз легень. У той же час, існує думка, що регулярне вживання насиченою діоксидом кремнію води значно знижує ризик прогресування хвороби Альцгеймера. В готовій харчовій продукції кількість харчової добавки Е551 не повинна перевищувати 30 г на один кілограм готового виробу.
Е459 або Бета-циклодекстрин – стабілізатор, який зберігає в'язкість і консистенцію харчових продуктів, і використовуються в якості харчової добавки.
Бета-циклодекстрин найбільш широко застосовується в гігієнічних і косметичних засобах. Доданий у зубну пасту він сприяє поліпшенню очищувальних властивостей пасти, а також оптимального поглинання запахів. Доданий Е-459 в дезодоранти сприяє значному зменшенню потовиділення обробленою поверхнею шкіри і меншою вироблення шкірного сала. При включенні добавки в крему і лосьйони стабілізує властивості вітаміну С, а так само сприяє зменшенню запальних процесів шкірних покривів.

Циклодекстрини широко застосовуються у харчових технологіях, фармацевтиці, косметиці, біотехнології, аналітичної хімії, мають хороші перспективи використання в текстильній промисловості, в процесах очищення води та у видобутку нафти.

Тестові завдання з теми «Нація»

Тестові завдання з теми «Нація»
1. Кого називали «націями» з кінця ХІІІ століття?
a)   представників того чи іншого спрямування на церковних соборах
b)   корінних жителів
c)   групи чужинців з певного регіону
d)   рабів
2. За якою концепцією нації є продуктами давнього походження, які змінювали уже сучасні віки?
a)   Примордіалістською
b)   Європейською
c)   Модерністською
d)   Українською
3. Синонімом якого терміну є нація в значенні етнічної спільноти з єдиною мовою і самосвідомістю?
a)   народ
b)   держава
c)   громада
d)   суспільство
4. Як називається полісемантичне поняття, що застосовується для характеристики великих соціокультурних спільнот індустріальної епохи?
a)   нація
b)   суспільство
c)   громада
d)   народ
5. Хто визначив націю як значну кількість людей, що живуть на певній території й управляються одним урядом?
a)   Д. Дідро
b)   Т.Шевченко
c)   Ернест Ренан
d)   Йоган Готфрід Гернер
6. Хто доклав зусиль до формування поняття національної держави?
a)   Т.Шевченко
b)   Ернест Ренан
c)   Йоган Готфрід Гернер
d)   Д. Дідро
7. В якій роботі подано найвідоміше волюнтаристське обґрунтування нації?
a)   Ернеста Ренана
b)   Д. Дідро
c)   Йогана Готфріда Гернера
d)   Т.Шевченка
8. Синонімом якого терміну є нація в значенні політичної спільноти громадян певної країни?
a)   громада
b)   держава
c)   народ       
d)   суспільство
9. За якою концепцією нації є продуктом останніх кількох сотень років, які формували економіка, війни, газети і телебачення?
a)   Українською
b)   Модерністською
c)   Європейською
d)   Примордіалістською
10. Кого називали «націями» у Стародавньому Римі ?
a)   рабів
b)   групи чужинців з певного регіону
c)   корінних жителів
d)   представників того чи іншого спрямування на церковних соборах
11. За якими ознаками можна визначити сучасну націю?
a)    єдина територія
b)    спільна мова
c)   специфіка господарської діяльності
d)   духовна єдність
e)   кровно-родинна спорідненість.
12. Розташуйте етнічні спільноти у порядку їх історичного розвитку.
a)   народність
b)   рід
c)   клан
d)   плем’я

e)   нація