понеділок, 11 травня 2015 р.

ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

                                            
       Динаміка та галузева характеристика інвестиційних надходжень за 2010-2014роки
Протягом останніх років у Вінницькій області відзначаються  позитивні тенденції щодо збільшення обсягів інвестицій в основний капітал. У 2012 року підприємствами та організаціями усіх форм власності за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 5824 млн.грн. інвестицій в основний капітал, що порівняно з 2010 року збільшилось у 1,6 рази (64,3%). Значних змін зазнала структура інвестицій в основний капітал - збільшились інвестиції в сільське господарство та промисловість, транспорт та зв'язок, операції з нерухомим майном, але зменшились в будівництво, оптову та роздрібну торгівлю. В 2015 році відбулось збільшення обсягів інвестицій майже в два рази на транспорт та зв'язок, в операції з нерухомим майном вкладено інвестицій більш як 1,5 рази більше порівняно з 2010 роком.
В основний капітал промисловості області за 2014 рік освоєно 1919,8 млн. грн. інвестицій, що на 82,4% більше проти 2010 року. Це є свідченням того, що більшість підприємств харчової промисловості області постійно працюють за сучасними виробничими технологіями, спрямовуючи свої зусилля на вдосконалення економічних взаємозв’язків з виробниками сільськогосподарської продукції, розширення асортименту продовольчих товарів та збільшення експортного потенціалу.
 В сільське господарство вкладаються значні приватні інвестиції. За минулий рік таких інвестицій, що направлені на збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції вкладено 1,4 млрд.грн, що на 93,2% ніж в 2010 році. В області є десятки підприємств, які завдяки залученню інвестицій в сільськогосподарське виробництво досягли значних виробничих, економічних та фінансових результатів господарювання.
На сьогоднішній день знаходяться в реалізації та будуть реалізовуватися в найближчій перспективі 135 інвестиційних проектів на суму понад 14,4 млрд. грн., спрямованих на розвиток галузі рослинництва, будівництво нових та реконструкцію існуючих тваринницьких комплексів, комбікормових підприємств, елеваторів, тощо.
Протягом 2011-2015 років в галузі тваринництва прогнозується впровадити 45 інвестиційних проектів, в тому числі в молочному скотарстві - 39. Це дасть можливість збільшити обсяги виробництва молока і довести його в 2015 році до 1 млн. 20 тис.тонн.
У 2014р. в економіку області іноземними інвесторами вкладено 24,7 млн.дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу).
Обсяг унесених з початку інвестування в економіку області прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) на 31 грудня 2014р. становив 245,4 млн.дол., що на 8,4% більше обсягів іноземних інвестицій на початок 2012р., та в розрахунку на одну особу населення складає 151,1 дол. Переважну більшість інвестицій (77,6% від загального обсягу) унесено з країн ЄС – 190,4 млн.дол., із країн СНД – 13,5 млн.дол. (5,5%), з інших країн світу – 41,5 млн.дол. (16,9%). Обсяг прямих інвестицій (акціонерного капіталу) з області в економіку інших країн світу на 31 грудня 2014р. становив 169,4 тис.дол. Переважна більшість інвестицій внесена в економіку Російської Федерації та Молдови. Основними інвесторами з області є підприємства харчової промисловості. За цей час зросли обсяги капіталу з Австрії – на 10,3 млн.дол., з Кіпру – на 2,9 млн.дол. Продовжували нарощувати свій капітал інвестори з Лівану, Франції, Швейцарії та інших країн. Слід відмітити, що значного приросту (16,9 млн.дол.) іноземного капіталу у 2012р. досягнуто на підприємствах Козятинського району. Інвестиції надійшли із 51 країни світу. До п’ятірки основних країн- інвесторів, на які припадає 69,6% загального обсягу прямих інвестицій, входять: Австрія – 56,3 млн.дол., Кіпр – 46,0 млн.дол., Франція – 30,2 млн.дол., Німеччина – 23,1 млн.дол., Польща – 15,3 млн.дол. (рис.3).
На підприємствах промисловості зосереджено 139,3 млн.дол. (56,8%) загального обсягу прямих інвестицій в область, у т.ч. переробної – 128,6 млн.дол. та добувної – 9,9 млн.дол. Серед галузей переробної промисловості у виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів унесено майже 63,6 млн.дол. прямих інвестицій, оброблення деревини та виробництва виробів з деревини, крім меблів – 32,6 млн.дол., хімічну та нафтохімічну – 27,9 млн.дол.
В організаціях, що здійснюють операції з нерухомим майном, оренду, інжиніринг і надання послуг підприємцям, акумульовано – 63,0 млн.дол. (25,7% від загального обсягу), на підприємствах сільського господарства, мисливства, лісового господарства – 23,0 млн.дол. (9,4%), на підприємствах торгівлі, ремонту автомобілів, побутових виробів і предметів особистого вжитку – 11,2 млн.дол. (4,6%).
Вагому частку (45,0%) іноземного капіталу зосереджено у м.Вінниці – 110,5 млн.дол. Також значні обсяги іноземних інвестицій зосереджено у Козятинському районі – 51,4 млн.дол. (21,0%) та Немирівському – 14,8 млн.дол. (6,0%). Серед інших регіонів області провідні місця за обсягами іноземних інвестицій утримують міста: Ладижин, Козятин та райони: Барський, Вінницький та Тиврівський.
За обсягами іноземних інвестицій область посідає 20-те місце серед 27-ми регіонів України. Однією з головних причин низького рівня прямого іноземного інвестування в регіон та в Україну поки ще залишається несприятливий, в порівнянні з іншими країнами, інвестиційний клімат.
До факторів, що знижують інвестиційний клімат можна віднести:
 - Низьку купівельну спроможність населення;
- Недосконалість податкового, господарського та цивільного кодексів;
- Недостатній рівень забезпечення законності, що диктує необхідність вдосконалення заходів щодо зниження рівня корупції та законодавчі запобіжного заходу рейдерства;
 - Нестабільність наявної нормативно-правової бази; - Неврегульованість корпоративних відносин;
- Наявність тіньового сектора економіки, яка робить неконкурентно- спроможною продукцію офіційної економіки;
- Відсутність чіткої і послідовної пріоритетної державної та регіональної політики; низький рівень капіталізації українських банків, який не дає можливості кредитувати ризиковані проекти і гальмує можливості реалізації венчурних проектів;
 - Величезний розрив у прибутковості між секторами економіки, тобто значна різниця між галузями національної економіки виробляють продукцію на внутрішній ринок і експортоорієнтованими;
 - Слабкий розвиток корпоративної культури. Даний фактор свідчить про частину непорядних відносин керівництва до акціонерів компанії, що також відображає низьку прозорість фінансової звітності їх діяльності та ін.
[Додаток А, Додаток Б, Додаток В, Додаток Г]
Для збільшення кількості залучених інвестицій пропонується наступне:
1) мінімізувати бар'єри і перепони, які перешкоджають формуванню сприятливого інвестиційного клімату в країні і стримують потік іноземних інвестицій.
 2) необхідно створити умови для залучення міжнародних компаній з виробництвом високотехнологічного продукту. Саме ці компанії в умовах розвинених країн становлять індивідуальний стрижень, який забезпечує приріст добробуту індустріального суспільства, а також визначає статику і динаміку економічних процесів.
3) іноземні інвестиції не повинні вести до екологічних лих у регіонах.
Для цього важливо опрацювати грамотну правову основу регулювання екологічних наслідків діяльності зарубіжних компаній. Таким чином, інвестиційна привабливість регіону відіграє величезну роль у системі комплексного підходу до оцінки ефективності функціонування регіональної економіки і є ключовим фактором підвищення конкурентоспроможності регіону, забезпечення високих і стійких темпів соціально-економічногозростання. Заходи щодо підвищення інвестиційної прівлекательностіявляются одним з основних розділів з реалізації стратегій і программ соціально-економічного розвитку регіону, кінцевим результатом яких неодмінно має бути підвищення якості та зростання рівня життя населення.

Пріоритетними галузями для інвестування  в Вінницьку область є агропромислове виробництво, харчова промисловість, машинобудування і металообробка, електроенергетика, хімічна і нафтохімічна промисловість, ІТ, мікробіологічна промисловість, медицина, туризм, авіаційна промисловість. Найуспішнішими інветорами сталии українські підприємства: ВАТ «Літинський молочний завод» ТМ Білозгар – різні види молочної продукції;  українська горілчана компанія «Nemiroff» (Кіпр) – лідер серед виробників міцного алкоголю в Україні, експортує свою продукцію у понад 50 країн світу.

1 коментар:

  1. Моє свідчення Привіт усім. Я тут, щоб засвідчити, як я отримав свою позику у пана Бенджаміна після того, як я кілька разів звертався до різних позикодавців, які обіцяли допомогти, але вони ніколи не видавали мені позику. Поки мій друг не познайомив мене з містером Бенджаміном Лі, пообіцяв мені допомогти, і справді він зробив, як і обіцяв, без жодної затримки. Я ніколи не думав, що надійні позикодавці все ще існують, поки я не зустрів містера Бенджаміна Лі, який справді допоміг позику і змінило моє переконання. Я не знаю, чи потребуєте Ви якимось чином справжньої та термінової позики, будь ласка, зв’яжіться з паном Бенджаміном через WhatsApp + 1-989-394-3740 та його електронну адресу: 247officedept@gmail.com дякую.

    ВідповістиВидалити